Kötü Kızlar

Camila Sosa Villada

1982’de Arjantin dikta yönetiminin sonunda ücra bir kasabada doğan Camila, doksanlarda kendi kimliğini bulmaya, kabul etmeye ve hayatta kalmanın yollarını el yordamıyla öğrenmeye çalışıyor. Kimsesiz bir annenin yarım yamalak şefkatiyle alkolik bir babanın şiddeti arasında düşe kalka büyüyen Camila, kendini Córdoba’nın meşhur Sarmiento Parkı’nda çalışırken bulur. Burada mücadelenin yanında dostluğu, kız kardeşliği, dayanışmayı, paylaşmayı öğrendiği arkadaş grubuyla kendine sıfırdan bir dünya kurarak hayata atılır.

Kötü Kızlar bir geçiş ayini, bir korku ve peri masalı, bir grup portresi, patlayıcı bir manifesto, yazarın hayal gücünde rehber eşliğinde çıkılan bir tur ve eşi benzeri olmayan bir vakayiname.

Kitap Adı: Kötü Kızlar
Yazar: Camila Sosa Villada
Çevirmen: Banu Karakaş
ISBN: 978-625-9446714
Detay: 176 sayfa, 13*19,5 cm
Tür: Edebiyat

“Ama o sessiz anlaşmayı sanki gerçekten kanla bağlamış gibiydik, çünkü her birimizi aynı anne doğurmuştu, hepimiz aynı sütten içmiştik… Yeryüzünün çorak, acı, kuru, kötü, harap, yalnız, kurnaz, cadı, kısır bedenleriydik.”

“Taşrada yaşamak sıcakta ve hiddet içinde yaşamak demekti. Baba zalimlik sanatını, anne ise manipülasyon sanatını öğretir. ”

Şimdilik savaş boyaları sürünmüş Kızılderililerdik, geceleri parkın dişleri arasında birilerini gafil avlamaya çıkmış hayvanlardık, hep öfkeliydik, şefkat için bile kabaydık, sağımız solumuz belli olmazdı, deliydik, dargındık, zehirliydik.

Basın bültenini okumak için tıklayınız.

Yazarın hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Çevirmen hakkında bilgi almak için tıklayınız.

“Sosa Villada, sıra dışı ve büyüleyici bir hikâye anlatıcısı.” Esquire

“Sosa Villada rüyalardan, peri masallarından, macera romanlarından kopup gelen bir dil inşa ediyor… edebi bir heyecan.” Rolling Stone

“Pedro Almodóvar filmlerini anımsatan bir hayat.” Vanity Fair

D&R için tıklayınız.

Kitapyurdu için tıklayınız.

Kitapevleri için: Ana Kitap Satış Dağıtım (siparis@anakitabevi.com.tr)